Loading

Dubai Çöl Safarisi

Site içi arama

Aramak istediğiniz kelime veya kelimeleri yazınız.

Dubai Çöl Safarisi

Dubai’ye gelip de yapılmadan gidilmemesi gereken birşey varsa o da bu sanırım 🙂

Çöl safariyi ayarlamak için birçok firma var, Dubai Entertainer kitabını almanızı öneririm, bu kitapta genelde bir alana bir bedava konsepti olduğundan tek bir çöl safari programında kitabın fiyatını çıkarabiliyorsunuz.

Bu Websitenin Giderlerini Reklamlardan Karşıladığını Biliyor muydunuz?

 

Safariye Nasıl Giyinip Gitmeli?
Çöl kumu hiç ısınmayan cinsten ve yumuşacık, bu nedenle terlikle gidip çölde yalın ayak dolaşmanızı tavsiye ederim, güzel bir duygu. Şort / pantolon ve tshirtle gidebilirsiniz. Ancak güneş batınca çöl serinliyor yanınıza mutlaka kalın birşeyler alın.
Program nasıl?

Saat 15:00-15:30 arası sizi evinizden veya otelinizden alıyorlar. Toplam 6 kişi oluyorsunuz jeepte, eğer 6 kişiyi dolduramıyorsanız size yakın bölgeden kişilerle aynı jeepte oluyorsunuz. Yaklaşık 45 dakika yolculuk sonrasında çöle geliyorsunuz. Çöle gelmeden bir ihtiyaç molası veriliyor, bazı yerlerde squad bike da oluyor, 20 dakikanız olduğu için böyle birşey de deneyebilirsiniz 🙂  Çöle gelindiğinde fotoğraf molası veriliyor. Bu sırada jeepin lastikleri indiriliyor. Çölde yaklaşık bir saatlik safari yapılıyor. Biraz sallayan cinsten. Tips: Eğer midenize güvenmiyorsanız orta yerde oturmanızı tavsiye ederim. Bu durumda en kötü yer en arkası. Şoförler çok usta, güvenebilirsiniz, ne kadar yatırsalar da hiç bir şey olmuyor. 🙂  Gün batımında bir fotoğraf çekimi daha yapıp kamp alanlarına götürüyorlar. Kamp alanında önce Tanoura show var: erkek dansçının semazen hareketlerle dansı. Arkasından açık büfe başlıyor. Tips: Çok sıra olduğundan tavsiyem tanoura show sonlanmaya yakın açık büfenin yakınında durun 😉  Ve son olarak belly dance ve çölden ayrılış. 22:00 gibi evlerinize bırakıyorlar.

YORUM YAZ